sobota, 17 listopada 2018 r.  Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
Wiadomości z tagiem Serwis  RSS
Facebook oskrażony o manipulacje i czarny PR. "agencja postępowała etycznie"

Dodano: 16.11.2018 21:00 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Tolerowanie manipulowania amerykańską opinią publiczną przed wyborami prezydenckimi, mała aktywność w walce z fake newsami i stosowanie czarnego PR do dyskredytowania krytyków – to niektóre z zarzutów skierowanych przez dziennik „The New York Times” przeciwko Facebookowi. Serwis odpiera oskarżenia twierdząc, że dokłada wszelkich starań by zwalczać dezinformację, a wynajęta przez niego agencja postępowała etycznie.

Źródło: https:

Intel tnie dostawy procesorów dla desktopów

Dodano: 16.11.2018 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Na święta nie będzie prezentów. Serwis DigiTimes informuje, że Intel podjął decyzję o znacznym zmniejszeniu dostaw swoich procesorów dla desktopów w ostatnim kwartale tego roku. To z kolei ma negatywnie wpłynąć na sprzedaż płyt głównych, co już zgłaszają ich najwięksi producenci. Intel oddaje pole AMD, bo musi skupić się na dostawach wysokomarżowych produktów na rynek serwerowy.

Tagi: Intel, Serwis
Źródło: https:

Serwis VoD Disneya wystartuje w 2019 roku pod nazwą Disney+. W ofercie filmy ze świata Marvela i Gwiezdnych Wojen

Dodano: 13.11.2018 20:47 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Koncern Disney ujawnił, że szykowany przez niego serwis streamingu wideo będzie nosił nazwę Disney+. Start platformy jest zapowiadany na połowę 2019 roku, a w ofercie znajdą się m.in. produkcje ze świata Marvela oraz Gwiezdnych Wojen. Disney zamierza też wycofać wszystkie swoje treści dostępne obecnie u potencjalnych konkurentów, m.in. w serwisie Netflix.

Tagi: Stary, Serwis
Źródło: https:

Serwer DNS 1.1.1.1 - przeglądaj Internet szybko i bezpiecznie [AKT.]

Dodano: 13.11.2018 10:44 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Firma Cloudflare uruchomi#x142;a 1.1.1.1, czyli #x2013; jak twierdzi #x2013; najszybsz#x105; i najbardziej prywatn#x105; us#x142;ug#x119; DNS. Zach#x119;ca u#x17C;ytkownik#xF3;w do przechodzenia na ten w#x142;a#x15B;nie serwer, by mogli szybko i bezpiecznie przegl#x105;da#x107; Internet.

Źródło: www.benchmark.pl

Serwis VoD Disneya wystartuje w 2019 roku pod nazwą Disney+. W ofercie filmy ze świata Marvela i Gwiezdnych Wojen

Dodano: 12.11.2018 21:20 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Koncern Disney ujawnił, że szykowany przez niego serwis streamingu wideo będzie nosił nazwę Disney+. Start platformy jest zapowiadany na połowę 2019 roku, a w ofercie znajdą się m.in. produkcje ze świata Marvela oraz Gwiezdnych Wojen. Disney zamierza też wycofać wszystkie swoje treści dostępne obecnie u potencjalnych konkurentów, m.in. w serwisie Netflix.

Tagi: Stary, Serwis
Źródło: https:

AMD nie będzie się spieszyć z wydaniem kart graficznych zgodnych z DirectX Raytracing

Dodano: 12.11.2018 19:44 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Ray tracing w grach na razie tylko na sprzęcie Nvidii. Serwis 4Gamer przeprowadził krótki, ale bardzo interesujący wywiad z Davidem Wangiem z Radeon Technologies Group, w którym poruszono tematy Vegi w 7 nm, nowej generacji GPU oraz techniki ray tracingu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że czerwoni nie zamierzają się spieszyć z dodaniem obsługi bibliotek DXR do swojego sprzętu, choć zapewniają, że w przyszłości na pewno taka opcja się pojawi.

Źródło: https:

Nowy MacBook Air rozłożony na części. Niektóre rozwiązania mogą zaskoczyć

Dodano: 11.11.2018 14:58 | 24 odsłon | 0 komentarzy


imageSerwis iFixit, który specjalizuje się w rozkręcaniu wszystkich nowych urządzeń, tym razem na warsztat wziął MacBooka Air z ekranem Retina. Laptop Apple został rozebrany i następnie otrzymał ocenę w 10-stopniowej skali „naprawialności”. Z pewnością miłym zaskoczeniem może być zmieniony sposób wymiany akumulatora. Apple w tej kwestii wykonał krok w dobrym kierunku. Jednak cała konstrukcja wciąż...

Źródło: feedproxy.google.com

Serwer plików Synology DS1517+ 5-bay, SATA 6G, 2.4GHz quad-core, 8G RAM, 4xGbE LAN, USB 3.0.

Dodano: 07.11.2018 23:40 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Zwiększ wydajność pamięci masowej Wyposażona w dwukanałową pamięć i gniazdo PCIe stacja DS1517+ umożliwia montaż podwójnej karty rozszerzeń M.2 SSD M2D17 oraz karty sieciowej 10GbE, które pozwalają na zwiększenie pamięci podręcznej i przyspieszenie transmisji danych. M2D17 Podwójne gniazdo M.2 SATA SSD obsługuje karty 2280/2260/2242 10GbE Technologia 10GbE jest przeznaczona dla środowisk, w których wymagana jest wysoka przepustowość RAM Pamięć dwukanałowa zwiększa wydajność o 20% System plików nowej generacji zorientowany na skuteczną ochronę danych System plików Btrfs wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie pamięci masowej, która zapobiegają uszkodzeniu danych, a dzięki zoptymalizowanym migawkom pozwala także obniżyć koszty utrzymania. Zapewnia integralność danych, a ponadto wykorzystuje elastyczne i skuteczne narzędzia do ich ochrony i odzyskiwania. Elastyczny system folderów współdzielonych/limitów użytkowników daje kompleksową kontrolę nad limitami kont użytkowników i folderów współdzielonych. Technologia Snapshot Replication zapewnia planowaną i wydajną ochronę danych dzięki możliwości wykonywania 1024 kopii udostępnianego folderu i 65 000 migawek całego systemu Przywracanie danych na poziomie pliku lub folderu przyspiesza ich odzyskiwanie, a ponadto zwiększa elastyczność Funkcja automatycznego "leczenia" plików wykrywa uszkodzenia danych i koryguje je bez ingerencji użytkownika Doskonałe rozwiązanie do zarządzania plikami oraz ich udostępniania Oparte na sieci Web narzędzie File Station jest wyposażone w przejrzysty interfejs pozwalający na intuicyjną obsługę, a ponadto nie wymaga skomplikowanej konfiguracji na komputerze. Zaawansowane narzędzia do wyszukiwania i filtrowania ułatwiają porządkowanie i pozwalają na udostępnianie za pomocą łącza. Narzędzie File Station obsługuje protokoły SMB, FTP, AFP, NFS i WebDAV, co czyni je wszechstronnym. W pełni certyfikowane rozwiązania wirtualizacji pamięci masowej Pamięć masowa iSCSI firmy Synology w pełni obsługuje większość rozwiązań wirtualizacji, które pozwalają zwiększyć wydajność pracy dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi zarządzania. Integracja z rozwiązaniami VMware vSphere 6 i VAAI pomaga rozłożyć operacje pamięci masowej i zoptymalizować moc obliczeniową. Technologia Offloaded Dane Transfer (ODX) dostępna w systemie Windows umożliwia zwiększenie szybkości transferu danych i możliwości migracji. Obsługa usługi OpenStack Cinder pozwala na wykorzystanie serwera Synology NAS jako blokowej pamięci masowej..., Cena: 3794,- zł

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaKomputerowa.pl - komputery i oprogramowanie, aktualności, porady, nowości  - wszelkie prawa zastrzeżone